ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Zima - strom vánoce

Zima - strom vánoce

ZASTAVENÍ: Výstava pastelů Alice Neugebauerové

a 103 sklenka sherry
Anotace:Výstava se koná ve Výstavní síni muzea.
Místo konání:Městské muzeum v Čelákovicích
Na Hrádku 464, Čelákovice 250 88
Datum konání:7.3.2015 až 3.5.2015
Tematická kategorie:Výtvarné umění
Pořadatel:Městské muzeum v Čelákovicích, příspěvková organizace

Podrobný popis:

„Zastavení“ v Čelákovicích

Po dvanácti letech proběhne v Čelákovicích výstava obrazů Alice Neugebauerové, tentokráte nazvaná „Zastavení“. Jedná se již o páté „Zastavení“ s jejími obrazy u nás. Vernisáž výstavy se uskuteční 7. března v 10 hodin v Městském muzeu v Čelákovicích. Slovem ji uvede herečka Martina Venigerová, kterou jsme mohli vidět například v roli Bereniky v Polesného filmu „Berenika stříhá vlasy“. O hudební zahájení se postarají děti z místní „Lidušky“.

Výtvarný názor Alice Neugebauerové formoval kraj Polabí v okolí Čelákovic, kde až do své maturity žila. Její výtvarné práce působící navenek klidně, avšak při bližším ohledání zjistíte, že jsou nabité zvláštním vnitřním napětím. Vystavované obrazy jsou podle jejích slov vjemy a asociace zachycující především atmosféru okamžiku, krátká „Zastavení“, místa s magickou silou. Souzní zde ve střetu proměny rodící ho se života s mizejícím.

Snaží se o postihnutí barevné nálady okamžiku, poezie všedních motivů. Náladu vytváří pomocí světla a především valéry modře. Barva typická pro snílky, fantasty, … symbolizující hloubku, dálku, volnost, klid, ticho, zdrženlivost, víru a touhu. V díle Alice Neugebauerové se prolíná realita s vnímáním jejího vnitřního světa, čímž dosahuje snové vize. Můžeme to chápat jako bezeslovný rozhovor dvou hlasů. Z nichž jeden je tichým pozorovatelem – divák, a druhý jeho aktér. Člověk je v obrazech Alice Neugebauerové spíše tušen, zahlédnut, unikající.

Nejen prostor je na hraně reality a imaginace, ale též čas. Stěží rozpoznáme, zda se v nich čas „zastavil“ nebo zda plyne svým životem v nekonečném bytí. Každý obraz v sobě ukrývá svůj příběh, prolnutí snu a skutečnosti. Alice Neugebauerová ve svých obrazech vypráví, jak vzácná je každá chvíle, i když se zdá banální a všední. Chce se podělit se svými přáteli o každý prchající a pádící okamžik života.

Městské muzeum v Čelákovicích nám všem dává možnost se „Zastavit“ na výstavě obrazů Alice Neugebauerové od 7. března do 3. května 2015. Část výstavy je prodejní - viz ceník v příloze.

Příloha

 
Město Čelákovice
load