ENDE

Vyhledávání

Přihlášení

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
náměstí - kašna

náměstí - kašna

Polabí od jara do zimy. Pastely Pavla Švece

pozvánka
Anotace:Výstava Polabí od jara do zimy. Pastely Pavla Švece se koná ve Výstavní síni Městského muzea v Čelákovicích, p. o.
Místo konání:Městské muzeum v Čelákovicích
Na Hrádku 464, Čelákovice 250 88
Datum konání:1.4.2017 až 8.5.2017
Tematická kategorie:Výtvarné umění - malířství
Více informací na:strix.websnadno.cz/
Pořadatel:Městské muzeum v Čelákovicích, příspěvková organizace

Podrobný popis:

Městské muzeum v Čelákovicích, p. o., Vás srdečně zve na výstavu Polabí od jara do zimy, Pastely Pavla Švece, která se koná ve Výstavní síni od 1. dubna 2017 do 8. května 2017.

Pavel Švec, člen Sdružení výtvarníků ČR, pracuje jako chovatel zvířat v Zoo Praha, kde založil a vede přírodovědné kroužky pro děti a mládež. Je milovníkem a znalcem přírody a propagátorem komentovaných edukačních vycházek do přírody pro veřejnost.

Kresbě se věnoval od dětství, ale malovat začal až okolo roku 2000. Okouzlen krajinomalbou, uchvácen českou krajinou, začal tvořit svá první díla, v nichž se vyznává z lásky k domovu, otčině, volné i člověkem upravené přírodě a odkrývá divákům pohledy osamoceného poutníka intenzivně prožívajícího tady a teď na svých pěších toulkách polními cestami, polozapomenutými úvozy, sady, remízky, lukami a říčními nivami.

O své tvorbě říká:

Malování je pro mě únik ze stresu hektické civilizace. Maluji proto, že mám rád krajinu, přírodu, výtvarné umění a impresionismus. Ten je mi ze všech výtvarných směrů nejbližší. Příroda je mou učitelkou a věřím, že všechno umění pochází z přírody. Malování znamená znovu prožívat chvíle strávené v plenéru, protože v přírodě dělám skici, fotografuji a vžívám se do ní. Deník plním svými pocity. A to vše vkládám do svých obrazů.

Obrazy mají duši, svůj genius loci, svou atmosféru. Dávám obrazům smysl, ztvárňuji čistou a hezkou krajinu naší vlasti, tu krajinu, která nám mizí, kterou vytěsňujeme ze svých životů, krajinu, kterou ničíme ve své civilizační pohodlnosti. Krajina by měla žít nejen rostlinami a živočichy, ale i lidmi zažívajícími jednotlivá roční období. Živá, krásná česká krajina - pastelová krajina.“

Přijďte a podívejte se na krajinu svého domova očima malíře Pavla Švece, který nás prostřednictvím svých obrazů vezme i na místa, kam se možná na svých procházkách Polabím sami nedostaneme.

Markéta Stanko

K autorovi a jeho tvorbě viz:

http://strix.websnadno.cz/

 
Město Čelákovice
load