ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Autobusová linka 405 nebude zajíždět od 10. března k čelákovickému nádraží

Dočasná změna

Z důvodu havarijního stavu propustku na silnici III/2455 mezi Čelákovicemi a Zálužím v blízkosti železničního přejezdu na trati 074 Čelákovice – Neratovice dojde k ikona souboruvýluce autobusové linky 405. Nosnost propustku, který je v majetku Středočeského kraje, byla omezena pro vozidla do 3 tun a omezená tonáž neumožňuje přejíždět jej autobusem. Délku výluky nelze odhadovat, ale předpokládá se, že bude dlouhodobá.

Autobusová linka 405 bude vedena od pátku 10. března po objízdné trase mimo zastávky „Čelákovice, žel. st.“ a „Čelákovice, Záluží, Cihelna“. Objízdná trasa v rámci výlukového jízdního řádu byla prověřena na místním šetření dne 7. března za účasti zástupců města Čelákovic, Městského úřadu Čelákovice, organizace ROPID, Policie ČR, Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje a dopravce ČSAD Střední Čechy.

Přestup na vlaky v Čelákovicích bude umožněn na autobusové zastávce „Čelákovice, Kovohutě“, která bude po dobu výluky obsluhována všemi autobusovými spoji linky 405, a to na železniční zastávku „Čelákovice-Jiřina“, která se nachází v docházkové vzdálenosti. V této lokalitě se nachází rovněž odstavná plocha, na které může parkovat více než 100 osobních automobilů.

S ohledem na výrazně delší objízdnou trasu dojde i k posunům spojů autobusové linky 405 tak, aby v maximální možné míře byly zachovány přestupy na vlak a z vlaku jak v Čelákovicích, tak i v Úvalech. Současně dojde ke změně tarifního pásma u zastávek „Čelákovice, Záluží“ a „Nehvizdy, Nehvízdky“, které budou po dobu výluky zařazeny do tarifního dvojpásma 1, 2. Důvodem je nutnost nepoškodit cestující s předplatnými jízdenkami.

Havarijním stavem propustku se zabývala na svých schůzích i Rada města Čelákovic ve dnech 14. a 28. února, a to na základě sdělení informací ze strany organizace ROPID ze dne 14. února. Město Čelákovice požadovalo zachovat dopravní obslužnost městské části Záluží i zajistit přestupní vazby mezi spoji autobusové linky 405 PID a vlakovými linkami na území města Čelákovic. Oběma požadavkům organizace ROPID vyhověla.

Město Čelákovice se omlouvá veřejnosti za komplikace při cestování!

9.3.2017 15:51:27 - aktualizováno 20.3.2017 12:40:41 | přečteno 1920x | katerina.kandlova
 
Město Čelákovice
load