ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Dokumentační akce „Jeden den ve městě“ po 10 letech

Vážení občané Čelákovic, Sedlčánek, Císařské Kuchyně a Záluží,
před 10 lety jsem Vás na stránkách říjnového Zpravodaje jako městský kronikář požádal o spolupráci při dokumentační akci „Jeden den ve městě“. Neztratily se, jsou uloženy jako příloha městské kroniky.
Prosím Vás tedy opět o spolupráci při zachycení Čelákovic v jednom dni roku 2015. Před 10 lety jsme dokumentovali středu 19. října. Letos se nabízí středa 21. října.

Dokumentační akce „Jeden den ve městě“ po 10 letech

Vážení občané Čelákovic, Sedlčánek, Císařské Kuchyně a Záluží,

před 10 lety jsem Vás na stránkách říjnového Zpravodaje jako městský kronikář požádal o spolupráci při dokumentační akci „Jeden den ve městě“. Dostal jsem tehdy velké množství písemných i obrazových dokumentů o podobě města a o všedním životě jeho obyvatel – fotografie nových objektů, fotografie míst, kde původní stavby již nejsou, fotografie učitelského sboru škol, účty a reklamní letáky z místních obchodů, jízdenky, účet od kadeřnice, zubaře atd. Neztratily se, jsou uloženy jako příloha městské kroniky.

Prosím Vás tedy opět o spolupráci při zachycení Čelákovic v jednom dni roku 2015. Vše, co zdokumentuje život města, má svou historickou hodnotu. Srovnání tváře města i života jeho obyvatel v rozmezí 10 let budete moci zhlédnout na malé výstavě v Městském muzeu.

Před 10 lety jsme dokumentovali středu 19. října. Letos se nabízí středa 21. října.

Prosím Vás o předání dokumentů v hmotné (kronikářova přihrádka v podatelně Městského úřadu) i elektronické (nmi@seznam.cz) podobě do konce listopadu 2015.

Děkuji Vám předem za Váš příspěvek k uchování historické paměti našeho města.

Mirko Nosek
16.9.2015 7:29:06 | přečteno 603x | jana.pezlova
 
Město Čelákovice
load