ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

České premiéry Zachových skladeb

zach-5.10.

V sobotu 5. října 2013 v 18.00 hod. se koná v kostele Nanebevzetí panny Marie v Čelákovicích koncert Hudební svět Jana Zacha. 

(tisková zpráva)

Je závěrečným počinem Festivalu Jana Zacha (1713-1773) a zároveň otvírá podzimní část akcí, oslavujících výročí tohoto významného skladatele. Vystoupí varhaník Josef Prokop s trumpetistou Miroslavem Laštovkou.

Zach - varhaník Josef Prokop s trumpetistou Miroslavem Laštovkou kopie

Na programu jsou varhanní skladby Jana Zacha doplněné o tvorbu jeho současníků. Díky spolupráci s předními hudebními odborníky (prof. Jan Hora, PhDr. Tomáš Slavický) se podařilo shromáždit většinu skladeb pro varhany připisovaných Janu Zachovi. K nim přibyly dvě fugy nalezené v nedávné době v archivech tyrolských klášterů rakouským zachovským badatelem Franzem Gratlem. V Čelákovicích tedy zazní jejich české premiéry.

Koncert předznamenává výstavu k Výročí Jana Zacha a Komorního souboru Bohumíra Hanžlíka (zahájení v Městském muzeu 12. 10. v 10.00 hod., koncert zmíněného tělesa v 17.00 hod.) a přednášku PhDr. Tomáše Slavického Jan Zach a Čelákovice (16. 10. v 19.00 hod. tamtéž). Podzimní zachovské oslavy doplňují i akce ZUŠ Jana Zacha.

Spolek pro varhanní hudbu, o. s.

1.10.2013 12:02:39 | přečteno 558x | dagmar.vitackova
 
Město Čelákovice
load