ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Slavnostní večer s koncertem - 28. 10. 2014 v 19.00 hod.

plakat CO 2014

V úterý 28. října se u příležitosti státního svátku a předání čestného občanství města Čelákovic uskuteční v místním Kulturním domě „Slavnostní večer s koncertem“. O slavnostní atmosféru se zaslouží Orchestr Bohumíra Hanžlíka, hlavní hvězdou bude houslistka Gabriela Demeterová, označovaná za „hvězdu třetího tisíciletí“.
ČESTNÉ OBČANSTVÍ - Dne 27. února 2014 udělilo Zastupitelstvo města Čelákovic dvakrát čestné občanství.

Jde o první čestná občanství udělená po roce 1989 a poprvé v historii města bylo čestné občanství uděleno ženám. Udělením čestného občanství sestrám, rozeným Diamantovým, Zastupitelstvo města vyjádřilo úctu a vděčnost těmto dvěma ženám, které se v různých částech světa významným způsobem zasloužily o šíření dobrého jména města Čelákovic a vlastně celé naší vlasti. 

Jsme velmi rádi, že umělkyně Gabriela Demeterová přijala naše pozvání při této pro Čelákovice významné události. Můžeme se též těšit na návštěvu rodinných příslušníků Věry Gissingové a Evy Haymanové, kteří přijedou převzít atributy čestného občanství města Čelákovic.
Součástí hlavního programu večera je slavnostní vyhlášení vítězné firmy v soutěži „Firma s otevřenou náručí“, kterou pořádá Rodinné centrum ROUTA, o. s., ve spolupráci s městem Čelákovice a firmou FV-Plast, a. s., v rámci projektu „Slaďování rodiny a práce – šance pro Čelákovice“ č. CZ.1.04/3.4.04/88.00055 financovaného z prostředků ESF prostřednictvím OPLZZ a státního rozpočtu ČR.

Program koncertu:

  • Gabriela Demeterová zahraje sólové skladby Niccola Paganiniho,
  • Orchestr Bohumíra Hanžlíka filmové, divadelní a muzikálové skladby.
  • Při společném vystoupení zazní např. Světla ramp (Ch. Chaplin), Yesterday (J. Lennon, P. McCartney) či Adagio (T. Albinoni).

Informace o vstupném a předprodeji v KD (www.kdcelakovice.cz), vstupné: 150 Kč. ikona souboruPlakát ke stažení. ikona souboruPozvánka ke stažení.

pozvánka ČO část 2 - 2014 

Gabriela Demeterová

  • houslistka, violistka, sólistka světových orchestrů;
  • první česká finalistka a absolutní vítězka Mezinárodní houslové soutěže Yehudi Menuhina v Anglii;
  • členka umělecké rady Akademie múzických umění v Praze;
  • držitelka ocenění „Žena roku 2005“ v soutěži prestižního časopisu Prague Leaders Magazine…

Gabriela DemeterováVystudovala Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze a absolvovala postgraduální studium na Královské hudební akademii v Dánsku. Během studií se pravidelně účastnila mistrovských interpretačních kurzů po celém světě. Již řadu let se intenzivně věnuje studiu barokní hudby a její interpretaci na moderním nástroji s použitím dobových prvků. Účastnila se mnoha soutěží doma i v zahraničí a získala řadu ocenění.
Nejen koncertní činností se snaží přiblížit klasickou hudbu široké veřejnosti a mladému publiku. Její videoklipy, jako jedny z prvních v oblasti vážné hudby, získaly nominaci a prestižní ocenění „Pecka roku“ udělované každoročně asociací AČRA. Od roku 1994 nahrála se Supraphonem 14 CD. Od roku 2003 nahrává též pro dánskou společnost Classico.
Gabriela Demeterová koncertuje v Evropě, USA, Jižní Americe, Japonsku a spolupracuje s významnými tělesy a dirigenty. S úspěchem spolupracuje s interprety z jiných hudebních oblastí, např. s Anetou Langerovou, Petrem Kolářem, Michalem Pavlíčkem, skupinami Sto zvířat a Kryštof. V červnu 2005 založila soubor Collegium Gabriely Demeterové, jehož je sólistkou a uměleckou vedoucí. Hraje na housle z dílny italského mistra Giuseppa Roccy z roku 1855 a Kašpara Strnada z roku 1795. V současné době má také tu čest a možnost hrát na housle „Princ oranžský“ italského mistra Giuseppa Antonia Guarneriho del Gesu z poloviny 18. století, které jí s velkou laskavostí zapůjčuje státní sbírka nástrojů Národního muzea v Praze.


3.10.2014 8:27:42 | přečteno 1036x | dagmar.vitackova
 
Město Čelákovice
load