ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Středočeský kraj hledá sportovce kraje

Středočeský kraj ve spolupráci se Středočeskou krajskou organizací České unie sportu vyhlašují anketu Sportovec Středočeského kraje za rok 2013. Cílem je ocenění nejlepších současných i bývalých sportovců Středočeského kraje. Bez povšimnutí nezůstanou ani trenéři a funkcionáři, kteří zaslouží poctu za celoživotní přínos pro sport.

Návrhy mohou posílat sportovní subjekty v kraji prostřednictvím anketního lístku. Vyplněný ikona souboruanketní lístek se poté zašle na adresu uvedenou v jeho spodní části, a to do 22. listopadu 2013. 

Komise složená z tělovýchovných funkcionářů a pracovníků okresních organizací a sportovních svazů, představitelů měst, zástupců redakcí regionálního tisku a sponzorů vybere z návrhů vítěze v jednotlivých kategoriích. Návrhy mohou posílat sportovní subjekty v kraji prostřednictvím anketního lístku (viz druhá příloha). Vyplněný anketní lístek se poté zašle na adresu uvedenou v jeho spodní části - a to do 22. listopadu 2013. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 16. prosince 2013 v Obecním domě v Nymburce od 18:00 hodin. 

Soutěž Sportovec Středočeského kraje probíhala už v minulosti, ukončena byla roku 2008. Na žádost středočeského hejtmana Josefa Řiháka byla letos obnovena. „Je potřeba podporovat sportovce a ukázat jim obdiv za jejich snažení,“ uvedl hejtman Josef Řihák. Sportovci budou oceněni v jednotlivých kategoriích. Uznání se tak může dočkat nejlepší trenér, handicapovaný sportovec či nejlepší sportovní talent.

Vyhlášené kategorie soutěže Sportovec Středočeského kraje za rok 2013:

1) Nejlepší sportovec (muž nebo žena, měřítkem bude umístění na mistrovství světa, Evropy, ČR a kraje. Sportovec musí být registrovaným členem a závodit za sportovní subjekt ze Středočeského kraje) - 10 vyhlášených v pořadí (nad 15 let).

2) Největší sportovní talent (chlapec nebo dívka nar. roku 1998 a mladší, měřítkem bude umístění na mistrovství světa, Evropy, ČR a kraje. Sportovec musí být registrovaným členem a závodit za sportovní subjekt ze Středočeského kraje) - 10 vyhlášených v pořadí.

3) Nejlepší sportovní kolektiv mužů (počínaje dvojicí, měřítkem bude umístění na mistrovstvích a přeborech světa, Evropy, republiky a kraje. Družstvo musí být registrováno a závodit za sportovní subjekt ze Středočeského kraje) - 3 vyhlášení v pořadí.

4) Nejlepší sportovní kolektiv žen (počínaje dvojicí, měřítkem bude umístění na mistrovstvích a přeborech světa, Evropy, republiky a kraje. Družstvo musí být registrováno a závodit za sportovní subjekt ze Středočeského kraje) - 3 vyhlášení v pořadí.

5) Nejlepší trenér (musí být trenérem jednotlivců nebo kolektivu registrovaných a závodících za sportovní subjekt ze Středočeského kraje) - 3 vyhlášení v pořadí.

6) Zasloužilý funkcionář (současný nebo bývalý funkcionář působící ve sportovním subjektu nebo v krajském sportovním svazu ze Středočeského kraje) - 3 vyhlášení bez pořadí.

7) Nejlepší krajánek (sportovec, který působil ve sportovním subjektu ve Středočeském kraji, nebo zde má trvalé bydliště a dalších úspěchů dosáhl ve sportovním subjektu mimo tento region) - 3 bez pořadí.

8) Síň slávy (bývalý nebo současný sportovec, který nejvíce proslavil Středočeský kraj) - 3 bez pořadí.

9) Handicapovaný sportovec (sportovec, který sportuje, nebo sportoval ve sportovním subjektu ze Středočeského kraje, případně dalších úspěchů dosáhl ve sportovním subjektu mimo tento region) - 3 vyhlášení v pořadí.

10) Sportovec Deníku (nominace na základě ankety uveřejněné na stránkách Středočeské přílohy v Denících Bohemia) - 3 vyhlášení v pořadí (hlasování čtenářů).

11.11.2013 11:30:13 | přečteno 782x | dagmar.vitackova
 
Město Čelákovice
load