Kalendář akcí v okolí


23. 9. 2023 od 12:00 - 19:00 Koncert Ondřeje Havelky v Lázních Toušeň

19.9.2023 6:53:37 | přečteno 235x | jana.pezlova | Celý článek
 

22. – 24. září 2023 - Jubilejní 30. ročník nejstarší středoevropské výstavy koní určené všem příznivcům jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní KŮŇ

Cílem této akce je představit jednotlivá plemena koní, kterých bude na výstavě ustájeno více než 120! Návštěvníky potěší teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně, ale i plemena oslů. Všichni budou k vidění nejen v boxech, ale i na dvou předvadištích. Opět se na výstavě budou prezentovat velmi ušlechtilá arabská plemena koní. Krytá kolbiště budou v halách A1 a C, čímž zajistíme vám - návštěvníkům i účinkujícím stoprocentní komfort nezávisle na nevyzpytatelném podzimním počasí.

Atmosféru výstavy doplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury, parkuru. Mimořádná jsou i představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky - z Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova.

Nedílnou součástí výstavy Kůň 2023 bude i účast tuzemských i zahraniční firem z tohoto oboru. Vystavovatelé nabídnou veškeré zboží, výrobky či služby, které jezdec i chovatel potřebují k výkonu své činnosti. Nebudou chybět jezdecké potřeby, přepravníky, kočáry, stájové technologie, široká nabídka krmiv a doplňků, kovářské zboží, veterinární doplňky a odborná literatura.

Vyvrcholením pátečního a sobotního programu výstavy Kůň 2023 bude Večerní koňská galashow doprovázená audiovizuálními efekty a živou hudbou. To vše dohromady s mluveným slovem moderátora připraví kouzelné prostředí pro ty nejlepší ukázky výkonů koní i jezdců.

26.6.2023 14:37:11 | přečteno 107x | jana.pezlova | Celý článek
 

23. září 2023 od 14:00 hodin - hudební festival Strančické záření

25.7.2023 10:22:24 | přečteno 146x | jana.pezlova | Celý článek
 

5. – 8. října 2023 - 57. veletrh zemědělství, zahrádkářství a potravinářství, STŘEDOČESKÉ DOŽÍNKY PODZIMNÍ ZEMĚDĚLEC

Vážení návštěvníci,

dovolujeme si Vás pozvat na výstaviště do Lysé nad Labem, kde bude od 5. do 8. října probíhat výstava PODZIMNÍ ZEMĚDĚLEC 2023. Souběžně s touto výstavou bude probíhat celostátní výstava hospodářských zvířat NÁŠ CHOV vč. prodejní výstavy drobnochovatelů.


Výstava je otevřena vždy od 9 – 17 hodin.

26.6.2023 14:38:01 | přečteno 168x | jana.pezlova | Celý článek
 

5. – 8. října 2023 - 27. výstava hospodářských zvířat a chovatelských potřeb, Celostátní výstava ovcí a koz NÁŠ CHOV

Součástí výstavy Zemědělec bude také výstava hospodářských zvířat Náš chov 2023, která už po 27. nabídne novinky mezi krmivy pro hospodářská zvířata, nové technologie pro chov a další potřebné veterinární pomůcky. Součástí je i Národní výstava ovcí a koz a sobotní šampionát romanovských ovcí, ochutnávky produktů z kozího mléka a recepty na zpracování skopového masa. V téhle expozici si na své přijdou jak profesionálové, tak laická veřejnost.

26.6.2023 14:38:48 | přečteno 102x | jana.pezlova | Celý článek
 

středa 25. – neděle 29. října 2023 - 15. ročník výstavy exotické flóry a fauny EXOTIKA

EXOTIKA - největší evropská výstava papoušků, bažantů, kachniček, plazů, akvarijních ryb, opic a šelem s úžasným aranžmá exotických rostlin a stromů.

Na výstavu je zákaz vstupu se psy!
MISTROVSTVÍ KPEP ČR BODOVANÝCH PTÁKŮ MÁ SVOJI SAMOSTATNOU STRÁNKU!!!

Odborné chovatelské poradny.

Přijďte zkonzultovat své chovatelské úspěchy i problémy do poradenských center, která budou fungovat po celou dobu výstavy Exotika.

Jednotlivá poradní centra jsou zaštítěna odbornými garanty jednotlivých sekcí:

 • Exotické ptactvo — KPEP, Společnost LAGUNA hala C
 • Soutěžní chovatelství ptáků - KPEP a partneři KCHZ, AG, KCHA, CZAC - hala A2
 • Vodní ptactvo, bažanti a holoubci — Klub chovatelů bažantů, okrasného vodního ptactva a holoubků, hala A1
 • Akvaristika — Peuker Akvaristik, hala B
 • Teraristika — BIOPARK Štít - hala C
 • Dravci — Ptačí dům Dubá, venkovní prostor
 • Entomologie — stánek Smrčka Zdeněk, hala B
 • Kaktusy a sukulenty — stánek Kakteen PH Flora, hala C a stánek Svoboda Michal, hala C
 • Masožravky a orchideje — stánek Aubrechtová Markéta, hala C a stánek Lukscheiter, hala C
 • Savci — BIOPARK Štít - hala C
 • Krmiva — stánek Farma AVES, hala C
 • Chovatelské potřeby — stánek Blažejová - hala C
 • Prodej a nákup zvířat — stánek Klub přátel exotického ptactva, hala A2

  Představujeme hlavní partnery výstavy:

  KPEP
  Tato zkratka představuje nejstarší organizaci sdružující chovatele exotického ptactva u nás. Klub přátel exotického ptactva byl založen v roce 1930 a dodnes je spolkem, který se stará o podporu chovatelství v celé naší republice.
  Od samých počátků klubu - mezi zakládající členy patřil i profesor Jiří Janda, zakladatel pražské ZOO - se klub snažil o zvyšování odborné úrovně svých členů a vede je k aktivní ochraně životního prostředí.
  Klub pořádá pravidelně členské schůze, na kterých se setkávají chovatelé exotického ptactva z celé republiky. Naše setkání nejsou jen místem přátelského posezení, ale vždy jsou doplněny odbornými ornitologickými a chovatelskými přednáškami. Největší pozornost si však vždy získává naše každoroční tradiční výstava ptactva v prostorách Botanické zahrady Univerzity Karlovy v Praze Na Slupi.

  Společnost Laguna
  Organizace pro pomoc papouškům v nouzi. Nemocným papouškům zajišťujeme odborné veterinární vyšetření a léčbu (MVDr. Lubica Nečasová, MVDr. Sebastian Franco), zabýváme se nejen jejich zdravotním, ale i psychickým stavem. Vyléčené papoušky postupně začleňujeme do skupin, případně do náhradní domácí péče. Veškerou péči se snažíme řešit pozitivní motivací ve skupinových terapiích a formou zábavných her. Nešťastného papouška nelze léčit, proto je pro nás prioritní, aby byli všichni naši svěřenci žili spokojený život.

  Biopark Štít
  Biopark Štít je soukromé chovatelské zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím. Biopark se začal budovat v roce 2014. Nachází se ve vesnici Štít/Klamoš – 6km od Chlumce nad Cidlinou. Domov zde našly šelmy (lvi, tygři, levharti, pumy), primáti (kočkodani, lemuři, makaci), drápkaté opičky, ptáci (různé druhy papoušků, ledňáci, pštrosi, holubi), plazi (hadi, ještěři), želvy, koně, ovce a mnoho dalších.

  KCHBOVPaH
  Náš specializovaný klub byl založen v roce 1979.
  Původní ideou zakládajících členů bylo sjednotit chovatele okrasných kachniček a bažantů a dát opomíjené chovatelské odbornosti řád, směr a propagaci.
  Čas potvrdil myšlenku zakládajícího čestného předsedy Livia Zanotty jako správnou a úspěšnou.
  O práci v klubu projevilo postupem času zájem stále více chovatelů a tak byl v roce 1990 rozšířen o chovatele okrasných holoubků.

  Peuker Akvaristik
  Najdete u nás stovky druhů ryb a rostlin, desítky akvarijních setů, akvarijní techniku, krmení a další potřeby pro akvaristiku. Zakázková výroba akvárií dle zadání, realizace na klíč i údržba akvárií u zákazníků. Záruční i pozáruční servis EHEIM.

26.6.2023 14:39:45 | přečteno 240x | jana.pezlova | Celý článek
 

3. – 5. listopadu 2023 - 27. výstava automobilů, motocyklů a jejich příslušenství AUTOSALON KOLA

Na výstavě Autosalon Kola 2023, která bude probíhat od 3. do 5. listopadu 2023 na výstavišti v Lysé nad Labem, vždy 9 - 17 h, budou mít návštěvníci možnost podrobně se seznámit s novinkami i tradičními modely téměř všech automobilových značek. Těšit se můžete také na tuningové skvosty, závodní automobily a motocykly.

V samostatné sekci Motor show se představí auta, která se pravidelně zúčastňují tuzemských i zahraničních soutěží. V sobotu se uskuteční tradiční Tuning sraz, na kterém mají návštěvníci možnost hlasovat pro nejhezčí vůz tohoto srazu.

Součástí výstavy bude 7. ročník celostátní výstavy EKO AUTO 2023.

26.6.2023 14:40:30 | přečteno 94x | jana.pezlova | Celý článek
 

3. – 5. listopadu 2023 - Výstavy 10. ročník výstavy pivovarů a vinařství z České republiky a zahraničí PIVNÍ A VINNÉ SLAVNOSTI

Vážení návštěvníci, zveme vás na další ročník akce Pivní a vinné slavnosti. V rámci těchto slavností budete moci ochutnat rozmanité druhy piva a vína z Moravy a Čech. Příjemnou atmosféru doplní hudební program - brzy oznámíme podrobnosti. K dobrému pití samozřejmě patří také dobré jídlo, proto zde v rámci slavností budou nabízeny také vynikající pochutiny.

Současně bude probíhat také Autosalon, Tuning show.

Otevírací doba

Pátek 3. 11. 2023 9,00 - 17,00 hodin
Sobota 4. 11. 2023 9 ,00 - 17,00 hodin
Neděle 5. 11. 2023 9,00 - 17,00 hodin

Vstupné

Dospělí: 120 Kč
Děti do 15 let, studenti, 65+, ZTP: 100 Kč
Děti do 130 cm a ZTP/P: Zdarma


26.6.2023 14:41:57 | přečteno 91x | jana.pezlova | Celý článek
 

11. listopadu 2023 - NEJVĚTŠÍ AUTO-MOTO VETERÁN BURZA & PRODEJNÍ VÝSTAVA VETERÁNŮ POD STŘECHOU V KRYTÝCH HALÁCH V ČR !!! PODZIMNÍ RETRO GARÁŽ

Desítky veteránů a nepřeberné množství dílů na prodej

V sobotu 11. 11. 2023 již tradičně zaplní celý areál výstaviště veteránská burza Retro Garáž. V moderních výstavních pavilónech výstaviště v Lysé nad Labem máte 2x ročně (na jaře a na podzim) jedinečnou možnost nakoupit a prodat vše, na co jste na klasických veteránistických „burzách“ zvyklí. Retro Garáž už pravidelně nabízí skutečně mnoho a to od kompletních strojů, přes nové, replikové nebo staré a původní náhradní díly až po spousty dalších předmětů spojených s veteránismem a nejen to. Na akci svou práci prezentují i renovační dílny a řemeslníci.

Živé dražby vetreránů od 1 Kč jedině na Retro Garáži

Retro Garáž pravidelně přináší všem návštěvníkům naprosto unikátní a nevšední zážitek v podobě živých aukcí / dražeb auto-moto veteránů.

Přijďte si přihodit a zažít ten adrenalin! A kdo ví, třeba to budete právě Vy, kdo se stanete vítězem naší živé aukce.

Oblíbená veteránská tombola nesmí chybět

Tradičím zpestřením programu Retro Garáže je oblíbená veteránská tombola. V tombole ceny v hodnotě cca 50.000 Kč – poukazy jednotlivých renovačních dílen např. na repasi helmy “kokosky” / na chemické čištění moto motoru / na chromování dílů / spousty dárků a cen od vybraných prodejců, partnerů akce nebo i originální dárky Retro Garáž.
Hlavní cenou tomboly býva zpravidla malý motockyl Jawa Pionýr nebo Babetta.

Více informací naleznete na WWW.RETRO-GARAZ.CZ

26.6.2023 14:42:43 | přečteno 202x | jana.pezlova | Celý článek
 

17. – 18. listopadu 2023 - Celostátní výstava drobného zvířectva CV CHOVATEL

 • bodované expozice králíků, holubů, drůbeže a morčat
 • ukázkové expozice exotického ptactva a zpěvných kanárů, ušlechtilých koček
 • doprovodné expozice pro děti
 • mistrovství ČR v chovu drobného zvířectva

  OTEVÍRACÍ DOBA:
  pátek 11 - 18 hodin
  sobota 9 - 16 hodin

  VSTUPNÉ:
  dospělí 100,- Kč / dvoudenní dospělí 180,- Kč / dětské do 130 cm 50,- Kč / dvoudenní dětské 80,- Kč

  Více informací o akci naleznete http://www.cschdz.eu/default.aspx

26.6.2023 14:43:30 | přečteno 1217x | jana.pezlova | Celý článek
 
Vytvořeno 22.3.2016 14:01:07 | přečteno 18918x | Bc. Martin Chramosta
load