ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Zima - strom vánoce

Zima - strom vánoce

18. - 22. 3. 2020 - Jarní zemědělec na Výstaviště v Lysé nad Labem

52. národní výstava zemědělství, zahrádkářství a potravinářství

Otevírací doba pro návštěvníky 9:00 - 15:00 hod.

Oslava prvních jarních dnů proběhne od 18. do 22. března na lyském výstavišti. Již padesáté druhé pokračování této největší zahrádkářské, zahradnické a zemědělské události, představuje pádný důkaz o všeobecné oblibě této akce mezi všemi odborníky i širokou veřejností. Jako každoročně představí vystavovatelé široký sortiment jarních květin, osiv, stromků, keřů, postřiků a zahradnických pomůcek, doplněných o zemědělskou a zahradní techniku.

Výstava Zemědělec uspokojí svým zaměřením zástupce z řad odborné i laické veřejnosti. Téměř 200 tuzemských či zahraničních vystavovatelů nabídnou to nejlepší ze svého sortimentu. Za povšimnutí určitě stojí možnost zakoupení nové sadby brambor od předních tuzemských producentů této plodiny nebo si zakoupit vejce od jednoho z největších producentů v ČR. V rámci pětidenní výstavy se mohou návštěvníci těšit po celou dobu na odborné přednášky a bohatý doprovodný program.

V průběhu sobotního dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje“. Vítězní aktéři soutěže získají kýžený certifikát, který opravňuje výrobce oceněného potravinářského výrobku k užívání ochranné známky s logem soutěže. Toto ocenění si již získalo oblibu a uznání mezi výrobci i zákazníky. V hale „B“ u stánku Středočeského kraje budou moci návštěvníci tyto výrobky jak ochutnat, tak i zakoupit.


Návštěvníci se mohou těšit na zahradnické trhy, kde budou mít možnost nákupu jak rostlinný materiál, tak potřeby a pomůcky pro zahradu. V prodeji budou okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, osiva, sadba, balkonové rostliny, jahodníky či trvalky, skleníky, pařníky, zahradní nábytek, pergoly a velký výběr zahradní techniky od několika prodejců.


Výstavu obohatí již 20. ročník aranžerské soutěže POLABSKÝ MOTÝL 2020. Téma pro tento ročník je “Čtvero ročních období”. Tato soutěž proběhne 18. 3. a je určena především mladým talentům z řad studentů odborných škol a učilišť.


NOMENKLATURA:

zemědělská mechanizace,

zemědělské potřeby a nářadí,

drobné zemědělské stavby,

skleníky a foliovníky,

pařeniště,

oplocení,

závlahy,

hnojiva, komposty, zemina,

ovocné a okrasné stromky,

semena a cibuloviny,

sadba brambor,

květiny a aranžérské potřeby,

léčivé a tonizující rostliny,

regály, nádoby a pomůcky pro uskladnění,

zemědělská a zahrádkářská literatura,

keramika, zahradní nábytek,

bio produkty,

zpracování zem. produktů,

ostatní doplňkový prodej.

29.1.2020 13:50:22 | přečteno 219x | Lebedova
 
Město Čelákovice
load