4. - 6. 12. 2020 - Vánoční knižní veletrh na Výstavišti v Lysé nad Labem

knižní veletrh

17. ročník prodejního veletrhu knih

Otevírací doba pro návštěvníky 9:00 - 17:00 hod.

Vánoční knižní veletrh se koná ve výstavní hale C, vstup zdarma. 

Na letošním Vánočním knižním veletrhu se návštěvníkům představí nakladatelé, knihkupci, knižní distributoři a prodejci, v jejichž expozicích si návštěvníci mohou prohlédnout a koupit knižní novinky. Expozice vystavovatelů doplňuje bohatý doprovodný program, besedy, autogramiády, veřejná čtení a výstavky.


Informace pro vystavovatele

Přihláška - na vyžádání zašleme

Požárně bezpečnostní pokyny ke stažení


Připravujeme doprovodný program Vánočního knižního veletrhu 2020 – Hala C a A2

Historie

Polabský knižní veletrh na výstavišti v Lysé nad Labem proběhl poprvé roku 2003. Vznikl jako reakce na požadavky návštěvníků výstaviště, kteří měli zájem o současnou knižní produkci a tématicky doplnil širokou paletu výstav na lyském výstavišti. Představuje široké veřejnosti novinky knižní produkce a umožňuje bezprostřední kontakt s řadou osobností - literárních autorů, ilustrátorů a nakladatelů.


Už na počátku si veletrh získal oblibu řady vystavovatelů, kteří oceňují kvalitní organizaci a prostředí, i přízeň návštěvníků. Knižní výstava si rychle vybudovala důstojné místo mezi tradičními veletržními akcemi v oboru.


Od roku 2007 veletrh uděluje předním literárním osobnostem Cenu Polabského knižního veletrhu – jejím prvním držitelem se stal spisovatel Jiří Žáček, následovali spisovatelé Marie Kubátová, Jiří Stránský, Arnošt Lustig, Ivan Klíma a Zdeněk Mahler (cena nebyla udělována každý rok).

Od roku 2017 pořádáme veletrh zároveň s mikulášskými trhy pod názvem Vánoční knižní veletrh. Návštěvníci budou mít proti předešlým ročníkům na veletrh vstup zdarma.

Výstaviště v Lysé nad Labem, spol. s r.o. bylo vybudováno na základě soukromého podnikatelského záměru v roce 1994 a je jediným soukromým subjektem tohoto druhu v České republice. Postaveno bylo od základů na parcelách v těsné blízkosti vlakového nádraží v Lysé nad Labem a velmi dobrá dopravní dostupnost mu umožňuje pořádat výstavy celostátního i regionálního významu.

Výstaviště se postupně rozšiřovalo. V současné době nabízí 10 000 m2 vnitřních plně klimatizovaných výstavních ploch, které jsou vybaveny moderními technologiemi. Kapacita venkovní dlážděné plochy představuje 15 000 m2 a 200 parkovacích míst.

Vytvořeno 5.2.2020 14:13:54 | přečteno 254x | Lebedova
load