ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Léto - náměstí - kašna

Léto - náměstí - kašna

Elegance, Avantgarda, Narcis a Regiony 2017 - 27.04.2017 - 01.05.2017 Výstaviště Lysá nad Labem

Čtyřlístek výstav Elegance, Avantgarda, Narcis a Regiony proběhnou na výstavišti v Lysé nad Labem od 27. dubna do 1. května, a právě 1. květen je ve znamení lásky, kterou oslavíme na výstavišti vstupným zdarma pro všechny zamilované. Rozkvetlé třešně a symboly zamilovanosti provedou naše návštěvníky celým areálem.     

ELEGANCE 2017

Ve dnech 27. 4. – 1. 5. se na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční již dvacátý druhý ročník výstavy Elegance, která nabídne návštěvníkům moderní trendy v oblékání, obuvi a módních doplňcích.

Spolupracujeme se stálými vystavovateli, a to jak s výrobci, dovozci i prodejci z oboru konfekce, textilu, spodního prádla, kožené konfekce i kožené galanterie. Každým rokem se tu sejde přes 100 vystavovatelů. Většina z nich jsou české firmy, což návštěvníci velmi oceňují, zvláště proto, že jejich ceny jsou velmi přátelské. Vedle textilu a prádla zde návštěvnice najdou stánky s bižuterií a kosmetikou. Zpestřením bude doprovodný program s módními přehlídkami.

Letošní podtitul výstavy je „Rozmanitosti Indie.“. Hala A1, kde proběhne soutěž Avantgarda a doprovodný program, bude vyzdobena na toto téma. Zde návštěvníci ochutnají indické občerstvení a koktejly, v indické čajovně čerstvý indický čaj a budou moci vyzkoušet i vodní dýmku. Na výstavě nebude chybět ani originální kosmetika, indické sárí a další modely, které zde nabídnou vystavovatelé přímo z Indie.

Sobota bude věnována komerčním módním přehlídkám, kterým bude věnován veletržní celý den. Neděle a pondělí bude molo patřit výhradně indické hudbě a tanci, dále se budete moci něco dozvědět o Indii v zajímavých besedách.

AVANTGARDA 2017

Šestnácté pokračování bude mít v rámci Elegance úspěšná soutěž mladých módních tvůrců AVANTGARDA 2017. Soutěže se účastní celkem 20 škol z celé republiky. Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se utkají studenti v soutěži oděvních oborů, a to v tvorbě z tradičních materiálů -  celkem 23 kolekcí, v netradičních materiálech se utká celkem 21 kolekcí a na téma „Rozmanitosti Indie“ soutěží 10 kolekcí, ve stejný den změří své dovednosti i studenti – šperkaři. Soutěží bude provázet moderátor TV Nova Petr Říbal.

V pátek 28. dubna se bude soutěžit v oboru kadeřnickém - 14 studentů a vizážistickém – také 14. Soutěží bude provázet sportovní moderátor TV NOVA Martin Čermák.

V porotě zasednou módní návrhářky a osobnosti přes líčení a účesy - Jana Berg, Helena Fejková, Jaroslava Procházková, Olina Kopalová, Tomáš Arsov, Honza Kořínek, Kája Pavlíček, Lukáš Klucký a další.

NARCIS 2017

Přijďte se pokochat na šestnáctý ročník květinové výstavy Narcis, tisíc a jedna květina.

V hale A2 na ploše 1440 metrů mohou návštěvníci spatřit veliké, pestrobarné aranžmá z rozkvetlých narcisů, tulipánů a dalších jarních květin. Nebude chybět poradenská služba pro zahrádkáře. Na venkovní ploše návštěvníci nakoupí vše, co potřebují pro svoji zahradu – osiva, okrasné a ovocné dřeviny, zeleninovou i květinovou sadbu, balkónovky a další květiny, zahradnické potřeby a zahradní nábytek. 

Narcis, tisíc a jedna květina, tou letošní jednou bude hyacint, který patří mezi cibuloviny. Hyacint se s oblibou rychlí a díky tomu vám jejich voňavé květy zpříjemní atmosféru obydlí v zimním i předjarním období.

Letošní aranž se ponese v duchu čarodějnic a 1. máje – svátku všech zamilovaných. Návštěvníci, kteří přijdou v neděli po 13. hodině v čarodějnickém oblečení, budou mít vstup zdarma. No a v pondělí na 1. máje – svátku všech zamilovaných, dvojice, které se políbí u vstupu pod slavobránou, budou mít také vstup zdarma.

Po celou dobu výstavy bude probíhat v hale A2 bohatý doprovodný program  

časopisu Receptář. V pátek 28. 4. od 14 hodin se uskuteční koncert Karla Kahovce  

– legendy bigbeatu a rokenrolu pod názvem Modřínů háj. V sobotu od 13 hodin se

uskuteční koncert „ELVIS PRESLEY CZ „ Vládi Lichnovského, který je druhým

nejlepší Elvis Evropy 2004. Po celou dobu výstavy bude k poslechu hrát  DUO Vinš.

Připravena bude poradna pro začínající i zavedené pěstitele narcisů a jarních cibulovin, pro návštěvníky budou připraveny soutěže a ochutnávky různých pokrmů.

REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY A DOVOLENÁ NA KOLE A PO VODĚ 2017

Výstava Regiony 2017 je ochutnávkou zajímavostí z naší země.  Jak se říká: „Čechy krásné, Čechy mé… „ a že je stále co objevovat a poznávat v naší malebné krajině, se můžete přesvědčit právě na této výstavě propagující cestovní ruch. Poznejte pro Vás možná doposud neobjevená místa a vydejte se za hranice nevšedních zážitků po Čechách, Moravě a Slezsku pod jednou střechou.

Hlavním zaměřením výstavy REGIONY ČR je zcela přirozeně cestovní ruch.  Návštěvníci výstavy se mohou seznámit s kulturním a společenským životem obcí a měst, nabídkou reprezentativních publikací, informačních brožur, pohlednic, map a regionálními produkty. V rámci výstavy bude probíhat soutěžní prohlídka turisticko-propagačních matriálů o Turistickou informaci roku 2017 a Zpravodaj roku 2017.

Letošní ročník bude věnován baroknímu uměleckému slohu, návštěvníci výstavy Regiony ČR 2017 tak budou mít i příležitost prohlédnout si barokní sochy z dílny Matyáše Bernarda Brauna v místním zámeckém parku, který byl ve vlastnictví hraběte Františka Antonína Šporka.

Žena, květina a cestování patří k sobě, takže spojení těchto výstav přiláká každým rokem přes 20 tisíc návštěvníků.

Výstavy jsou otevřeny od čtvrtka 27. dubna do pondělí 1. května, vždy od 9 do 17 hodin, jen pondělí bude zkráceno do 15 hodin.

Více na www.vll.cz

20.2.2017 10:00:05 | přečteno 290x | marketa.sykorova
 
Město Čelákovice
load