ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Na tucet pohádek, tucet řemesel v zámeckém areálu Ctěnice, Praha Vinoř

Lektorovaný program pro školní a zájmové skupiny k výstavě Devatero řemesel, desátá bída? Řemesla v českých filmových pohádkách.

Délka trvání: 45-60 minut

Věkové určení:  MŠ, 1. st. ZŠ

S řemeslníky všeho druhu se děti seznámí ve výstavě o řemeslech v českých filmových pohádkách. Mlynář z Princezny ze mlejna, zahradník z Pyšné princezny, kominík z Kouzelného měšce, kuchař z Princezny se zlatou hvězdou či ponocný z Dařbujána a Pandrholy: české pohádky se hemží řemeslníky, proto bude každé řemeslo přiblíženo hravou formou skrze známou filmovou pohádku. Nabyté znalosti si budou děti moci vyzkoušet v řemeslné dílně.


Animační program přiblíží studentům mnoho druhů řemesel. Kromě obecných informací se návštěvníci dozvědí také méně známé informace i zajímavosti. Řeč bude o kominících, mlynářích, rybářích, švadlenách, zlatnících, ale také o řemeslech zaniklých, které nám připomínají doby minulé. Mezi taková řemesla patří například ponocní, lazebníci, dohazovači či smolaři. Umění řemesel si poté budou moci studenti vyzkoušet v rukodělné dílně.


Informace pro návštěvníky

Kontakt:  lektorctenice@muzeumprahy.cz, +420 286 001 362, +420 601 555 080

Cena: 30 Kč na žáka, pedagogický doprovod zdarma.

Programy jsou vhodné pro menší skupiny (do 20 dětí). Během programu je možné fotografovat. 3.6.2020 15:19:50 | přečteno 134x | Lebedova
 
Město Čelákovice
load