ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Bezplatná parkovací stání u Kovohutí v Křižíkově ulici

19

V průběhu realizace stavby „Optimalizace trati Lysá nad Labem – Praha-Vysočany, 2. stavba – I. část žst. Čelákovice“, jejímž cílem je tzv. peronizace čelákovického nádraží, jsou výrazně redukovány počty parkovacích míst v blízkosti nádraží v Masarykově ulici a v tzv. lokalitě „pod nádražím“. Město Čelákovice zajistilo více než 100 parkovacích stání u průmyslového areálu Kovohutí v Křižíkově ulici.

Ve středu 8. března bylo na odstavné zpevněné parkovací ploše u Kovohutí v Křižíkově ulici doplněno vodorovné a svislé dopravní značení dle návrhu společnosti SEDOZ DZ, s. r. o. Vyhrazeno je zde více než 100 parkovacích stání, která mohou řidiči bezplatně využívat. Město Čelákovice má uzavřenu na tento prostor o výměře 3 200 m2 nájemní smlouvu se společností HEIM Trade SE, kterou schválila Rada města Čelákovic na své schůzi dne 17. ledna. Prostor parkoviště je monitorován kamerou Městské policie Čelákovice.

Vzhledem k tomu, že od 10. března platí dlouhodobě ikona souboruvýlukový jízdní řád autobusové linky 405 PID, zajíždí k autobusové zastávce „Čelákovice, Kovohutě“ nacházející se u parkoviště, všechny spoje této linky spojující Brandýs nad Labem, Čelákovice a Úvaly a rovněž je zde zajištěn přestup mezi autobusy a vlakovými spoji obsluhujícími železniční zastávku Čelákovice-Jiřina. Podrobnější informace k výluce jsou uvedeny na webu města a budou zveřejněny ve Zpravodaji města Čelákovic.

S ohledem na omezené možnosti parkování v blízkosti železniční stanice Čelákovice doporučuje město Čelákovice řidičům z města i okolních obcí, aby využívali parkovací plochu v Křižíkově ulici u průmyslového areálu Kovohutí.

U výpravní budovy byl zdemolován dřevěný sklad a byla zahájena betonáž základů pro stožáry trakčního vedení. Tzv. peronizace nádraží bude probíhat do srpna 2018, tedy ještě minimálně po dobu 18 měsíců.

Parkoviště

18

18

 
19

19

 
17

17

 
 
10.3.2017 6:42:22 | přečteno 1476x | katerina.kandlova
 
Město Čelákovice
load