ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Dopravní omezení v souvislosti s peronizací žst. Čelákovice

NAD ilustracni foto

Od pátku 26. května 7.00 hodin až do pátku 23. června 16.55 hodin bude probíhat výluka na železniční trati 074 v úseku Čelákovice – Brandýs nad Labem s náhradní autobusovou dopravou (NAD). Důvodem je výstavba nového železničního přejezdu na silnici III/2455 mezi Čelákovicemi a Zálužím. Od 16. do 23. června bude kvůli výstavbě dešťové kanalizace zcela uzavřena Masarykova ulice, po dobu jednoho roku bude omezena průjezdná výška podjezdu v ulici U Podjezdu na 3,7 metru.

Náhradní autobusová doprava (NAD)

Autobusy NAD bude zajišťovat dopravce Dopravní podnik hl. m. Prahy, a. s., který bude nasazovat kloubové nízkopodlažní autobusy o délce 18 metrů s velkou kapacitou a možností přepravy dětských kočárků. Autobusy NAD budou provozovány dle ikona souboruvýlukového jízdního řádu a budou vedeny z Brandýsa nad Labem od železniční stanice, kde je zajištěn přestup z/do vlaku z/do Neratovic po silnici II/245 a budou zastavovat v autobusových zastávkách Brandýs nad Labem, U Soudu (náhrada za žel. zastávku Brandýs nad Labem Zápská), Brandýs nad Labem, Na Radosti a Brandýs nad Labem, Kralovice (náhrada za žel. zastávku Brandýs nad Labem zastávka), Lázně Toušeň, zastávka a Lázně Toušeň (náhrada za žel. zastávku Lázně Toušeň), Čelákovice, V Prokopě (náhrada za žel. zastávku Čelákovice zastávka) a Čelákovice (u železniční stanice a na náměstí 5. května). V době úplné uzavírky Masarykovy ulice v termínu od 16. do 23. června bude cestujícím pro nástup i výstup sloužit dočasná zastávka v ulici J. Zeyera.

Budou-li v autobuse cestující, kteří budou pokračovat do zastávky Čelákovice, náměstí, autobus s nimi bude pokračovat od železniční stanice dále na náměstí (ulicemi Masarykova a Sedláčkova) a poté pojede ulicemi Stankovského a Sokolovskou zpět k nádraží, kde vyčká několik minut na cestující, kteří pojedou zpět do Brandýsa nad Labem.

Omezené možnosti parkování v lokalitě „pod nádražím“

Město Čelákovice zajistilo možnost bezplatného parkování osobních automobilů na zpevněné odstavné ploše v Křižíkově ulici u průmyslového areálu Kovohutí. Celková kapacita parkoviště je 105 parkovacích stání, z toho čtyři jsou vyhrazena pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Odstavná plocha s parkovacími stáními je monitorována kamerou městského kamerového dohlížecího systému. S ohledem na obsazenost parkovacích stání v lokalitě „pod nádražím“ (ulice Masarykova, Palackého, J. Zeyera, Havlíčkova, Petra Jilemnického, Jiráskova) a dopravní vytíženost lokality v blízkosti výpravní budovy v Masarykově ulici doporučujeme řidičům využívat alternativní parkovací stání v Křižíkově ulici. Řidičům budou za přední skla vozidel distribuovány ikona souboruletáky s vyznačením alternativní parkovací plochy.

Objízdné trasy

S ohledem na budování dešťové kanalizace a snížení průjezdní výšky podjezdu v ulici U Podjezdu budou stanoveny pro automobily objízdné trasy.

Z důvodu nutnosti napojení nové dešťové kanalizace bude kvůli překopu zcela uzavřena Masarykova ulice u nádraží v období od 16. do 23. června 2017.
Po dobu jednoho roku v období od 18. července 2017 do 31. července 2018 s výjimkou zimních měsíců bude omezena průjezdná výška podjezdu z důvodu jeho opravy v ulici U Podjezdu na silnici II/245 z 3,8 na 3,7 m. 
Rovněž bude probíhat úplná uzavírka železničního přejezdu na silnici III/2455 mezi Čelákovicemi a městskou částí Záluží. Bude zde vybudována dešťová kanalizace a přejezd bude rekonstruován. Uzavírka přejezdu je plánována od 5. do 12. června 2017 a od 16. srpna do 11. září 2018.

15.5.2017 7:48:40 | přečteno 1511x | katerina.kandlova
 
Město Čelákovice
load