ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Elektrizace železnic Praha zahájí stavební práce na čelákovickém nádraží

text titulka zeleznice 2

Ve čtvrtek 12. ledna 2017 bude předáno staveniště Správou železniční dopravní cesty, s. o. (SŽDC) zhotoviteli stavby „Optimalizace trati Lysá nad Labem – Praha-Vysočany, 2. stavba – I. část žst. Čelákovice“, kterým se stala Elektrizace železnic Praha, a. s. Cílem stavby je vybudovat na nádraží v Čelákovicích dva nové podchody pro pěší a nové ostrovní a vnější nástupiště. Stavební práce zde budou probíhat od ledna 2017 do srpna 2018 a hodnota stavebních prací přesáhne částku půl miliardy korun.

V rámci stavby bude rekonstruován železniční svršek o délce 1,502 km a dojde ke zvýšení rychlosti vlaků ve staničních kolejích na 100–120 km/h. Vybudováním nových podchodů a nástupišť se železniční stanice Čelákovice stane plně bezbariérovou. Vnější nástupiště podél výpravní budovy bude mít délku 200 m a bude sloužit vlakům ve směru do Prahy, ostrovní nástupiště o délce 200 m bude určeno pro vlaky ve směru do Lysé nad Labem. U kusé koleje bude vybudováno 50 m dlouhé nástupiště pro vlaky do Brandýsa nad Labem. Všechna nástupiště budou mít výšku 550 mm.

V  měsíci lednu 2017 bude uzavřena část parkovacích ploch u výpravní budovy, aby mohl být zdemolován opuštěný dřevěný sklad. Alternativní parkovací plochy budou zajištěny na panelovém parkovišti u průmyslového areálu Kovohutí v Křižíkově ulici. Jedná se o plochu, která je v docházkové vzdálenosti železniční zastávky Čelákovice-Jiřina, nacházející se ve stejném tarifním pásmu (PID 2) jako železniční stanice Čelákovice.

Čelákovickým nádražím projde v pracovní dny zhruba 5 000 cestujících a zastávku Čelákovice-Jiřina využívá denně zhruba 1  200 cestujících. V aktuálním Jízdním řádu 2017 zde zastavuje až 97 vlaků každý den. Počet vlakových spojů nebude po dobu stavby omezen, nicméně je třeba počítat s plánovanými výlukami na trati 231 v dotčeném úseku. Výpravní budova v Čelákovicích byla zrekonstruována Českými drahami, a. s. již v roce 2009, železniční zastávka Čelákovice-Jiřina je v provozu od prosince 2006.

Podrobnější informace o stavbě peronizace jsou uvedeny v samostatném článku na internetových stránkách města Čelákovice.

Kontaktní osoby pro stavbu peronizace železniční stanice Čelákovice

SubjektOdpovědná osoba  e-mailtelefon 
Město Čelákovice Ing. Petr Studnička, PhD.
místostarosta II
 petr.studnicka@celakovice.cz 728 412 808
Městský úřad ČelákoviceIng. Kateřina Kandlová
vedoucí odboru správy majetku a investic
 katerina.kandlova@celakovice.cz 326 929 152
Správa železniční dopravní cesty, s. o.Ing. Renata Kristianová
hlavní dozor investora
 kristianova@szdc.cz 
Elektrizace železnic Praha, a. s.Ing. Michal Žák
ředitel stavby žst. Čelákovice
 michal.zak@elzel.cz601 131 197 
LOGO CEF

Peronizace

Nadhled 2

Nadhled 2

 
Nadhled 3

Nadhled 3

 
Nadhled

Nadhled

 
Zákres do fotky

Zákres do fotky

 
Zastřešení nástupiště

Zastřešení nástupiště

 
NAD ilustracni foto

NAD ilustracni foto

 
31

31

 
EŽ    logo

EŽ logo

 
SŽDC    logo

SŽDC logo

 
 
11.1.2017 19:53:53 | přečteno 3483x | katerina.kandlova
 
Město Čelákovice
load