ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Omezený průchod výpravní budovy v žst. Čelákovice

7.8.2017

V souvislosti s postupujícími stavebními pracemi v rámci akce „Optimalizace trati Lysá nad Labem – Praha Vysočany, 2. stavba – I. část žst. Čelákovice“ je až do 20. září omezen průchod výpravní budovou žst. Čelákovice. Cestující mohou chodit pouze vnitřní částí budovy, kde je pokladna či WC. Pro cestující s omezenou schopností pohybu či maminky s kočárky byl zřízen provizorní bezbariérový přístupový chodník pomocí ramp.

Od pátku 11. srpna je otevřen podjezd na silnici č. II/245 v ulici U Podjezdu a doprava v něm je nadále omezena pro vozidla do maximální výšky 3,7 m, přičemž je řízena kyvadlově pomocí semaforu. Chodci jsou od vozidel odděleni pomocí svodidel. Větší část mostního objektu byla zdemolována v průběhu prvních deseti srpnových dnů. Další úplná uzavírka podjezdu proběhne ve dnech 16. – 25. září.

Ve středu 16. srpna proběhne osazení prefabrikátu pomocí velkého jeřábu, proto bude omezen přístup na nástupiště pro vlaky směr Brandýs nad Labem. Cestující se k vlakům pohodlně dostanou a toto omezení bude trvat pouze půl dne.

Od začátku srpna probíhají intenzivní práce na objektech podchodů, z tohoto důvodu dochází k znečištění komunikací, nicméně zhotovitel stavby, Elektrizace železnic Praha, zajišťuje průběžně čištění komunikací dotčených stavbou ve městě. V návaznosti na výkopové práce nových podchodů byla v ulici Kozovazská namontována betonová svodidla.

Je nutné upozornit občany a cestující veřejnost, že v době intenzivní stavební činnosti v žst. Čelákovice je velmi nebezpečné přecházení kolejí, které je standardně zakázané. V místě stavby jsou hluboké jámy z důvodu výstavby podchodů a pohybuje se zde těžká technika.

Elektrizace železnic Praha a.s. a město Čelákovice se omlouvají za vzniklé komplikace!

SŽDC    logo EŽ    logo

14.8.2017 9:56:02 | přečteno 782x | katerina.kandlova
 
Město Čelákovice
load