ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Zima - strom vánoce

Zima - strom vánoce

Uzavírka podjezdu na silnici II/245 - směr Mochov

31

Akce „Optimalizace trati Lysá nad Labem – Praha Vysočany, 2. stavba – I. část žst. Čelákovice“ pokročila a od 25. července budou zahájeny stavební práce na pěti mostních objektech. Na začátku srpna budou prováděny demoliční práce části stávající mostovky a montáž mostovky nové na podjezdu v ulici U Podjezdu na silnici č. II/245. V období od 1. do 11. srpna bude podjezd pod železniční tratí zcela uzavřen.

Třetí etapa dopravních omezení a uzavírek měla být původně realizována od 18. července a měla být zahájena snížením průjezdu v podjezdu pro vozidla do maximální výšky 3,7 m. Vzhledem k vývoji stavby a postupu stavebních prací budou termíny upraveny následovně:

  • od 1. srpna do 11. srpna bude probíhat úplná uzavírka podjezdu na silnici č. II/245 v místě křížení s tratí. V tomto období bude bourána polovina mostu.
  • Následovat bude období, ve kterém budou osazeny semafory pro řízení dopravy kyvadlově, a zároveň bude snížena průjezdní výška podjezdu na 3,7 m.

V druhé polovině září (předpoklad od 16. do 25. září) bude následovat další úplná uzavírka. Tento termín bude upřesněn dle postupu výstavby. Následovat by měla opět částečná uzavírka, při které bude provoz řízen světelnou signalizací. Veškerá dopravní omezení budou probíhat dle schváleného ikona souborudopravně inženýrského opatření. Je možné, že v období zimních měsíců, kdy nebudou práce na mostu probíhat, budou semafory zcela odstraněny.

V roce 2018 bude bourána druhá polovina mostu a v jarním období budou realizovány opět dvě úplné uzavírky podjezdu, jinak bude provoz řízen kyvadlově. Termín ukončení 3. etapy dopravních omezení je předpokládán 31. července 2018.

V návaznosti na výkopové práce nových podchodů byla v ulici Kozovazská namontována betonová svodidla. Práce na nových podchodech budou zahájeny společností Metrostav dne 25. července. V letošním roce budou práce na mostních objektech probíhat směrem k lokalitě Krátká Linva a Mochovu, v roce 2018 se práce přesunou na druhou polovinu kolejiště směrem k městu. Stavební práce se dotknou celkem pěti mostních objektů, kterými jsou dva bezbariérové podchody, propustek mezi ulicemi Kozovazská a Masarykova, silniční podjezd v ulici U Podjezdu a „malý tunýlek“ spojující ulice Sedláčkova a Jungmannova.

Elektrizace železnic Praha a.s. a město Čelákovice se omlouvají za vzniklé komplikace!

17.7.2017 15:25:22 | přečteno 1869x | katerina.kandlova
 
Město Čelákovice
load