ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Archeologické nálezy v prostoru staveniště sportovního areálu v Záluží

Záluží pozvánka web

V místě budoucího sportoviště v Záluží bylo v rámci záchranného archeologického výzkumu odhaleno devět keltských hrobů datovaných do laténského období doby železné (přibližně 400 let před Kristem). Na 7. 6. 2018 v době od 9:00 do 15:00 hodin proto připravili archeologové Městského muzea v Čelákovicích akci "Než postavíte sportoviště...", při které budete mít možnost prohlédnout si práci a nálezy archeologů zblízka.

Při skrývce ornice byly pracovníky Městského muzea v Čelákovicích v rámci archeologického dohledu zjištěny archeologické památky. Po odkrytí svrchních vrstev bylo na skryté ploše postupně identifikováno 11 zahloubených objektů. V devíti z nich se podařilo prozkoumat ostatky jedinců pohřbených před cca 2400 lety.

Práce na realizaci hřiště tak museli být z důvodu probíhajícího záchranného archeologického výzkumu pozastaveny do doby jeho ukončení.

Archeologové Městského muzea v Čelákovicích pro Vás ve spolupráci se zhotovitelem stavby, společností GREEN PROJECT, s. r. o., připravili akci "Než postavíte sportoviště...", při které budete mít možnost nahlédnou do zákulisí archeologického výzkumu a přímo se podívat na místo nálezu. Akce se bude konat ve čtvrtek 7. 6. 2018 v Záluží na místě archeologického nálezu v blízkosti stávajícího fotbalového hřiště v rozmezí mezi 9:00 a 15:00 hodinou. Po dobu konání akce Vám bude na místě k dispozici, Mgr. Pavel Snítilý, archeolog Městského muzea v Čelákovicích.

Předběžné výsledky archeologického výzkumu budou zveřejněny po jejich zpracování na webu města Čelákovic, Městského muzea v Čelákovicích a ve Zpravodaji města Čelákovic.

6.6.2018 7:02:04 | přečteno 580x | katerina.kandlova
 
Město Čelákovice
load