Slavnostní ukončení projektu

stříhání pásky ořez

Ve středu 29. července 2015 byla slavnostně uvedena do provozu komunikace v západní části města na rozhraní bytové zástavby sídliště V Prokopě a bývalého průmyslového areálu TOS Čelákovice.

Staveniště bylo předáno zhotoviteli, společnosti M-SILNICE, a.s., Pardubice dne 11. března. Nová komunikace propojuje krajskou komunikaci II/245 s ulicí Stankovského a byla vybudována s finanční podporou Regionálního operačního programu NUTS 2 Střední Čechy a její realizace přišla na 9,1 mil. Kč, přičemž zhruba 45 % výdajů bylo kryto dotací ve výši 4,1 mil. Kč. Součástí komunikace jsou i tři parkoviště pro obyvatele bytové zástavby a příjezdové cesty k přilehlým garážím.

"Nová komunikace umožní rychleji odvádět dopravu z této části města, a sídliště se tak stane pro občany našeho města příjemnou obytnou zónou," uvedl čelákovický starosta Josef Pátek. Místostarosta II Petr Studnička doplnil, že se jedná o v pořadí 163. ulici ve městě, kterou na červnovém zasedání zastupitelé pojmenovali Strojařská. V sídlišti V Prokopě budou v následujících týdnech ještě zrekonstruovány vybrané chodníky a část veřejného osvětlení.

Slavnostního ukončení projektu "Propojení ulice Stankovského se silnicí II/245 rekonstrukcí ulice V Prokopě" se zúčastnili Josef Pátek, starosta Čelákovic, Petr Křenek, ředitel oblastního závodu M-Silnice, Miloš Petera, hejtman Středočeského kraje, Václav Chytil, ředitel Úřadu Regionální rady Střední Čechy a Miloš Sekyra, místostarosta I Čelákovic.

logo ROP SC 

Vytvořeno 8.10.2015 14:16:55 | přečteno 590x | katerina.kandlova
load