ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Zima - strom vánoce

Zima - strom vánoce

Čelákovice přivítaly jihokorejskou reprezentaci v nohejbalu

Korea

Od 21. dubna do 14. května je na návštěvě města Čelákovic jihokorejská reprezentace v nohejbalu. Tři hráče jokgu s jejich trenérem a mezinárodní rozhodčí přivítali v neděli 23. dubna na čelákovické radnici starosta Josef Pátek s místostarostou II Petrem Studničkou, zastupitelem a zároveň předsedou oddílu nohejbalu TJ Spartak Čelákovice Martinem Spilkou a dalšími představiteli čelákovického oddílu nohejbalu.  

Sport jokgu, který je velmi podobný nohejbalu, patří v Jižní Korey mezi velmi populární sportovní aktivity.Jihokorejští reprezentanti již Českou republiku několikrát navštívili. Zahráli si například na Mistrovství světa v nohejbalu v roce 2012 v Nymburce a o čtyři roky později v Brně. Jokgu je jihokorejským národním sportem a členové reprezentace, kteří po dobu tří týdnů pobývají v Čelákovicích, patří k velmi oblíbeným hráčům ze strany fanoušků.

Během pobytu v České republice navštíví jihokorejský tým Prahu, Plzeň či Poděbrady. Zápasy sehrají v Českých Budějovicích nebo v Karlových Varech, chybět nebudou samozřejmě tréninky a zápasy přímo v Čelákovicích. Rovněž se již jihokorejští reprezentanti zúčastnili televizního vysílání v pořadu Snídaně s Novou a čeká je i účast na náboru budoucích nohejbalistů na čelákovických základních školách.

Slavnostní přivítání jihokorejské reprezentace se uskutečnilo v historické budově čelákovické radnice a následně byl připraven společný oběd v Hotelu Lony v Kozovazech. Město Čelákovice převzalo záštitu nad návštěvou jihokorejské reprezentace a jejího zapojení do nejvyšší mužské soutěže v nohejbalu v Čelákovicích. Organizačně a programově zajišťují pobyt členové oddílu nohejbalu TJ Spartak Čelákovice, kterým patří poděkování za iniciaci celé návštěvy a především za péči, kterou věnují jihokorejským reprezentantům. 

24.4.2017 8:35:54 | přečteno 345x | marketa.sykorova
 
Město Čelákovice
load