Čelákovická ZUŠ Jana Zacha je zapojena do projektu Mezinárodního visegrádského fondu

Visegrad logo

Město Čelákovice se zapojilo v letech 2019–2020 prostřednictvím Základní umělecké školy Jana Zacha Čelákovice, příspěvková organizace, do realizace projektu č. 21830319 „V4x4 in music education“, který byl podpořen Mezinárodním visegrádským fondem.

Slavnostní zahájení realizace projektu se uskutečnilo ve dnech 30. dubna – 3. května 2019 v Maďarsku. Na realizaci projektu participují všechny čtyři státy Visegrádské skupiny, přičemž hlavním koordinátorem je maďarská strana, konkrétně István Bocskai Reformed Educational Center v Halászteleku. Za českou stranu se účastní čelákovická Základní umělecká škola, Slovensko je zastoupeno Základní uměleckou školou v Dolním Štálu a polští zástupci jsou ze spolku Amadeusz z Myslowic. 

Podstatou projektu je vzájemná výměna zkušeností při vzdělávání dětí a mládeže v oblasti hudby, přičemž ve všech čtyřech státech se uskuteční společné koncerty žáků a jejich učitelů. Hudební vystoupení se uskutečnilo ve slovenské obci Dolný Štál ve dnech 20. – 23. června, v maďarském městě Halászteleku proběhne ve dnech 10. – 13. října, v polských Myslowicích ve dnech 7. – 10. listopadu a celý projekt vyvrcholí v Čelákovicích ve dnech 12. – 15. prosince. 

Koncert žáků se bude konat ve čtvrtek 12. prosince, slavnostní závěrečný koncert se uskuteční v pátek 13. prosince, přičemž tento koncert s vystoupením Orchestru Bohumíra Hanžlíka bude oslavou českého předsednictví Visegrádské skupině, které probíhá od 1. července 2019 do 30. června 2020. Oba koncerty se uskuteční od 19 hodin v Kulturním domě Čelákovice.

Zástupci za Českou republiku by se měli zaměřit na lidovou hudbu a polku. Předpokládá se vždy za každou zemi účast zhruba 10 žáků, 5 učitelů a zástupců jednotlivých měst a institucí zapojených do realizace projektu. Během pobytu v jednotlivých zemích připravují hostitelské organizace doprovodný tematicky zaměřený program pro účastníky projektu. Realizace projektu bude probíhat až do 15. února 2020.

 ZUŠ

Vytvořeno 23.9.2019 10:16:42 | přečteno 1001x | Lebedova
load