ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Léto - náměstí - kašna

Léto - náměstí - kašna

SEMINÁŘ O ZDRAVÉM ŠKOLNÍM VAŘENÍ

Seminář o zdravém školním vaření se bude konat v prostorách jídelny Základní školy J. A. Komenského 414, Čelákovice v sobotu 27. září 2014 od 10 hodin. Seminářem nás bude provádět paní Regina Rázlová, odbornou část – vhled do tematiky zdravého školního stravování – přednese RNDr. Pavel Suchánek, výzkumný pracovník Institutu klinické a experimentální medicíny Praha (IKEM).

Seminář vznikl na základě jednání u kulatých stolů, která proběhla se zástupci města, rodinného centra ROUTA a veřejnosti v lednu a v červnu 2014, a na základě průzkumů mezi rodiči, které realizovalo MC ROUTA.
Řada rodičů z Čelákovic má zájem o školní stravování, uvítala by rozšíření rozmanitosti stravování a zakomponování zdravé stravy do standardního stravování v čelákovických školách a školkách. Kritizovanými skutečnostmi byla malá pestrost stravy, málo ovoce a zeleniny a také to, že některým rodičům je jedno, co jejich děti jedí.
Město Čelákovice jako zřizovatel našich škol a školek se rozhodlo podpořit diskusi mezi školami a rodiči, která by v důsledku mohla vést k pochopení na obou stranách, tj. mezi rodiči a školami, a též ke zlepšení školního stravování.  
První akcí bude seminář o zdravém školním vaření, který proběhne v prostorách jídelny Základní školy J. A.  Komenského 414, Čelákovice v sobotu 27. září 2014 od 10 hodin. Seminářem nás bude provádět paní Regina Rázlová, odbornou část – vhled do tematiky zdravého školního stravování – přednese RNDr. Pavel Suchánek, výzkumný pracovník Institutu klinické a experimentální medicíny Praha (IKEM), který se mj. zaměřuje na vliv výživy a pohybové aktivity na hladinu cholesterolu v krvi a dalších rizikových faktorů onemocnění srdce a cév.
Účastníci a účastnice z řad veřejnosti, kteří mají o toto téma zájem, budou k účasti osloveny mateřským centrem ROUTA a vedením škol a školek.
Svou účast prosím potvrďte na mail: zdraveskolnivareni@celakovice.cz


22.9.2014 8:49:36 | přečteno 998x | jana.pezlova
 
Město Čelákovice
load