ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Soutěž Stavba roku zná své vítěze

Porota soutěže Stavba roku ocenila pět nejlepších staveb, které byly na území České republiky loni či letos dokončeny. Finále soutěže se uskutečnilo v Senátu Parlamentu České republiky ve čtvrtek 9. října 2014.

I když Cyklistická stezka přes Labe v Čelákovicích mezi pěticí oceněných staveb není, i to, že byla mezi patnácti nominovanými, lze považovat za velký úspěch. Lávka dostala už při nominačním večeru Cenu Státního fondu dopravní infrastruktury.

Lávka přes Labe je první nosnou konstrukcí z vysokopevnostního betonu v České republice a ví se o ní i ve světě; například Ing. Milan Kalný z firmy PONTEX, který je autorem projektu, o této stavbě přednášel mj. na konferenci v Číně.

Do soutěže Stavba roku 2014 bylo přihlášeno celkem 64 staveb, do finále se jich dostalo patnáct – mezi nimi naše lávka. Z těchto patnácti porota v čele s Radomírou Sedlákovou vybrala vítěznou pětici staveb – patří mezi ně rodinný dům s názvem LF v Praze 8 v ulici K Hlásku, který podle poroty vyniká praktičností a šetří energii, Středoevropský technologický institut Ceitec v Brně, rekonstruovaná lanová dráha na Sněžku, jejíž obnova se podařila i v hodně náročných podmínkách, Letecké muzeum Metoděje Vlacha v Chrástu u Mladé Boleslavi, které má ambici být živým a interaktivním prostorem, a obchodní centrum Šantovka v Olomouci.

Více též na: http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/350329-stavbou-roku-je-prazsky-rodinny-dum-lf-i-letecke-muzeum-v-mlade-boleslavi.html

Letos bylo vůbec poprvé uděleno ocenění Zahraniční stavba roku 2014, které mohla získat jen stavba, kterou v zahraniční realizovaly české firmy. Oceněna byla výstavba urgentního příjmu univerzitní nemocnice L. Pasteura v Košicích.

Dalšími oceněními, která byla udělena, je cena generálního partnera Architectureweek pro Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání, pražský primátor ocenil rekonstrukci galerie Mánes a cenu veřejnosti obdržel nedávno otevřený Svět techniky ve Vítkovicích.

Za tuto stavbu získal architekt Josef Pleskot ocenění Architekt roku.

Více též na: http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/348266-architektem-roku-je-josef-pleskot-porota-ocenila-jeho-svet-techniky-v-ostrave.html


ikona souboruStavba roku 2014

15.10.2014 14:50:25 | přečteno 919x | Bc. Martin Chramosta
 
Město Čelákovice
load