16. 3. - 30. 6. 2020 - uzavření silnice č. II/272 v úseku Semice - Lysá nad Labem

uzavření silnice

V souvislosti s chystanou uzavírkou komunikace II/272 v úseku Semice – Lysá nad Labem z důvodu opravy mostu a povrchu v termínu od pondělí 16. března 2020 do úterý 30. června 2020 jsou přijata následující opatření pro provoz linek systému Pražské integrované dopravy.

Autobusová linka PID 661 jezdící v trase Český Brod – Starý Vestec – Lysá nad Labem bude z důvodu absence vhodné alternativní trasy vedena ze směru Starý Vestec přes obce Semice a Přerov nad Labem do Čelákovic.

V zastávce „Čelákovice,Žel.st.“ budou zajištěny návaznosti mezi linkou PID 661 a železničními linkami S2, nebo S22 ve směru Lysá nad Labem. Z důvodu zachování časových poloh v úseku Český Brod – Starý Vestec – Semice, zejména s ohledem na návaznosti na železniční spoje linky S1 v Českém Brodě a také na autobusovou linku 398 ve Starém Vestci, je u vybraných spojů prodloužen pobyt v Semicích, aby cestující jedoucí ve směru Lysá nad Labem nebyli nuceni dlouho čekat na přípojný vlak v Čelákovicích.

Pro cesty ve směru do Prahy bude cestujícím i nadále sloužit linka 443, která po dobu výluky z důvodů dalších návaznosti na své trase (v Sadské na linku 398 a Nymburce na železniční spoje) bude vedena v dnešních časových polohách.

Po dobu výluky budou zastávky „Semice“, „Semice,Školka“ a „Semice,Křiž.“ vedeny v tarifních pásmech 3 a 4. V trvalém stavu jezdí cestující z Přerova nad Labem a Semic do Lysé nad Labem přes tarifní pásma 3 a 4. Výlukově pojedou přes pásma 3 a 2.

Pro cestující, kteří zvolí k cestě individuální dopravu (osobní auta), je zajištěno bezplatné parkování u Kovohutí v Křižíkově ulici v Čelákovicích v bezprostřední blízkosti železniční zastávky "Čelákovice-Jiřina".

2.3.2020 13:26:10 | přečteno 2175x | Lebedova