ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Projekt "Bezpečné město" v Čelákovicích

Projekt

Ve středu 16. ledna podepsal vedoucí Územního odboru policie Prahy venkov – Východ pan plk. Mgr. Rostislav Šlajs se starostou města Čelákovice panem Ing. Josefem Pátkem v budově Městského úřadu Čelákovice koordinační dohodu o vzájemné spolupráci.

Podepsáním smlouvy se město Čelákovice zapojuje do projektu středočeské policie "Bezpečné město". Cílem celého projektu je společný postup při zajišťování veřejného pořádku a bezpečnosti v daném teritoriu, boj proti kriminalitě za využití prostředků, metod a kompetencí zainteresovaných subjektů, a zejména zvýšení pocitu bezpečí obyvatel.


V rámci projektu budou zároveň vytvořeny webové stránky Bezpečného města Čelákovice, prostřednictvím kterých budou občané informování o dění v jejich městě. Na stránkách naleznou různé preventivní příspěvky a rady, jak předejít tomu, aby se stali obětí trestné činnosti a podobně. Naším cílem je zejména zvýšit informovanost občanů, ale také je pro nás důležitá zpětná vazba. Různé podněty, příspěvky a poznatky ze strany veřejnosti mohou být důležitým zdrojem pro zajištění spokojenosti a jejich bezpečí. 


Co je projekt "Bezpečné město"

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje je iniciátorem projektu "Bezpečné město", který je postupně zaváděn na území Středočeského kraje. V roce 2016 se do tohoto projektu v okrese Praha venkov - Východ zapojilo město Úvaly a Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. Hlavními partnery jsou vedení města, Policie ČR a Městská policie. Dalším nepostradatelným subjektem je sociální odbor, Úřad práce a ti, kteří působí v oblasti prevence.

Tento projekt vznikl na základě mnohaletých zkušeností s bojem proti kriminalitě a dalším formám závadového jednání, z nichž vyplývá, že na jejich potírání se musejí podílet a spolupracovat všechny zainteresované subjekty.


por. Mgr. Eva Hašlová

tisková mluvčí PČR Praha venkov – VÝCHOD

17.1. 2019


Projekt IProjekt II

18.1.2019 13:51:29 | přečteno 813x | Lebedova
 
Město Čelákovice
load