ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Projekt „Přes bariéry s policií“

bariéra

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci se Zdravotní pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR, nadací Konto Bariery a spolkem Bezpečná společnost připravilo sportovně charitativní akci pro studenty maturitních ročníků středních škol a středních odborných učilišť s maturitou s názvem „Přes bariéry s policií“. V úterý 10. září se do projektu zapojily také Střední odborná škola Čelákovice a Gymnázium Čelákovice.

Studenti maturitních ročníků středních škol a středních odborných učilišť s maturitou mají možnost vyzkoušet si pod vedením instruktorů Školního policejního střediska testy fyzické způsobilosti potřebné pro přijetí k policii. Generální partner za účastníky zaplatí „startovné“, které se následně dostane prostřednictvím nadace Konto Bariéry vybrané osobě, která pomoc potřebuje. Naší snahou je vybrat co nejvyšší finanční obnos pro vybranou osobu, která je hendikepována.

Studenti, kteří splní čtyři sportovní disciplíny a dosáhnou stanoveného počtu bodů, obdrží osvědčení. V případě zájmu stát se policistou, jsou tito studenti v následujícím roce ušetřeni fyzických testů při přijímacím řízení právě díky získanému osvědčení.

Tento projekt probíhá již od jara loňského roku na různých místech Středočeského kraje.

V úterý 10. září se do projektu zapojily také Střední odborná škola Čelákovice a Gymnázium Čelákovice.

Záštitu nad akcí převzala hejtmanka Středočeského kraje, která také ocení nejlepších pět sportovců celého projektu.

Děkujeme čelákovickému Gymnáziu a Střední odborné škole v Čelákovicích, které se do sportovně charitativní akce zapojily a podpořily tak dobrou věc.

Více informací k celému projektu: http://bezpecnystredoceskykraj.cz/temata/pres-bariery-policii-pcr/

Sportovní výsledky a další informace na: www.bezpecnaspolecnost.cz

Během září a října se projektu zapojí také studenti Střední zemědělské školy v Brandýse nad Labem a Střední školy letecké a výpočetní techniky z Odolené Vody.

por. Mgr. Eva Hašlová
tisková mluvčí PČR Praha venkov – Východ
11.9. 2019


13.9.2019 6:57:00 | přečteno 266x | jana.pezlova
 
Město Čelákovice
load