ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Původně čtyřměsíční změna jízdních řádů skončila po dvou týdnech

Přestože původně plánovaly České dráhy platnost výlukových jízdních řádů na trati 231 až do 29. června 2015, od 16. března 2015 platí na trati Praha – Čelákovice – Kolín standardní jízdní řády. Od tohoto dne zastavují opět odpolední vlaky linky S20 ve směru do Prahy ve všech stanicích a zastávkách, tedy v Čelákovicích-Jiřině, Zelenči a Praze-Horních Počernicích a jezdí v taktu s vlaky linky S2, které se v úseku mezi Kolínem a Nymburkem také vrátily do původních časů. 

„Po prvních dnech platnosti výlukových jízdních řádů se ukázalo, že provedená dopravní omezení bude možné zmírnit. Upravili jsme proto směrování vybraných rychlíků z jižní Moravy a Zlínska do Prahy tak, že od 6. března jezdí po své původní trase přes Úvaly. Díky tomu je možné vést vlaky linek S2 a S20 podle původních jízdních řádů,“ uvedl pro Zpravodaj Petr Pošta z tiskového oddělení Českých drah. Po původní trase je od poloviny března vedeno dvanáct spojů a o víkendech patnáct vlaků.

V souvislosti s opravou dvoukolejného mostu a výstavbou podchodu v železniční stanici Úvaly je nutné i nadále počítat s odklony vlaků přes trať 231. Všechny vlaky přes Čelákovice jezdí dle platných jízdních řádů, ale mohou být opožděny o cca 10 minut kvůli předjíždění odkloněných vlaků. I nadále platí upravené časové polohy vybraných autobusových spojů.


16.3.2015 13:27:21 | přečteno 954x | jana.pezlova
 
Město Čelákovice
load