ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Výluka na železnici změní i jízdní řády autobusů

Oprava dvoukolejného mostu, modernizace zbývající části kolejiště a výstavba podchodu v železniční stanici Úvaly přinese výrazné snížení kapacity trati. Celkem 75 spojů dálkové dopravy denně pojede po odklonové trase přes Čelákovice. Změny jízdních řádů na železnici se dotknou i změn jízdních řádů autobusů.

Správa železniční dopravní cesty připravila všechna dopravní opatření ve spolupráci s dopravci nejen s ohledem na technické možnosti infrastruktury v době omezení provozu, ale zároveň s přihlédnutím na přepravní proudy cestujících zejména v dálkovém segmentu železniční dopravy. Ráno a v dopoledních hodinách jsou proto po trati Praha – Kolín přes Úvaly, která je kratší a rychlejší než odklonová trať přes Čelákovice, vedeny prioritně vlaky směrem do Prahy. V odpoledních hodinách jsou pak přes Úvaly vedeny prioritně vlaky v opačném směru.
U autobusových linek č. ikona souboru412, ikona souboru427 a ikona souboru443, které obsluhují město Čelákovice, dochází k časovým posunům spojů kvůli zajištění provázanosti s výlukovým jízdním řádem na železniční lince S1.
Dále se mění jízdní řády autobusových linek 398, 404, 409, 410, 411, 422, 423, 426, 429, 430, 433, 435, 491 a 492, které se přímo netýkají města Čelákovic a jejichž výlukové jízdní řády jsou zveřejněny na internetové stránce ROPIDu.
Výlukový jízdní řád platí i u autobusové linky ikona souboru405 z důvodu opravy ulice Pražské v Brandýse nad Labem. Linka je zkrácena a ukončena v zastávce Náměstí a zrušena je zastávka Nádraží.

2.3.2015 8:27:37 | přečteno 1900x | jana.pezlova
 
Město Čelákovice
load