ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro - velikonoce 2

Jaro - velikonoce 2

Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům

image001 (5)

S podzimním obdobím souvisí ukončení chatařské sezóny. Majitelé rekreačních objektů se připravují na jejich zazimování a zajištění. Cílem řádného zabezpečení rekreačních obydlí je zejména zabránit pachatelům k páchání trestné činnosti. Tato problematika se netýká pouze chatařů, ale i ostatních občanů, kteří vlastní jiné nemovitosti.


Za účelem snížení kriminality a zabránění pachatelům v jejich majetkové trestné činnosti byla v rámci preventivního projektu vytvořena aplikace „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“.  Tato aplikace je dostupná ke stažení od 15. října 2018 na Google Play i App Store. Hlavním úkolem aplikace je dostupnost rad a doporučení pro veřejnost, jakým způsobem správně a především účinně zabezpečit majetek. 

Letošní aktualizace přináší nové návody k používání trezorů a mechatronických zabezpečovacích zařízení. Pachatelé jsou si vědomi, že lidé v trezorech ukrývají důležité a cenné věci, proto jsou jejich předmětem zájmu.

Pro uživatele mohou být také velmi užitečné informace související s uložením krátkých a dlouhých zbraní, neboť i ty jsou cílem zlodějů.

Policisté se do projektu zapojují především v rámci preventivních aktivit a v souvislosti s kontrolami chatových oblastí. Velkou pomocí při snižování kriminality je hlavně zájem a všímavost lidí v okolí, kteří nejsou lhostejní k dění kolem sebe. To nejmenší co může každý z nás udělat je, oznámit podezřelé dění na tísňovou linku, kdy policisté získané informace prověří.


por. Mgr. Eva Hašlová

1.11. 2019

4.11.2019 8:17:26 | přečteno 409x | Lebedova
 
Město Čelákovice
load