ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Zpráva ze schůze Rady města č. 14/2022 konané dne 3. května

Žel. most

Členové Rady města schválili smlouvu o poskytnutí finančních prostředků z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2022 na akci „Doplnění lávky k mostu na železniční trati Lysá n. Labem – Čelákovice“, přičemž v letošním roce poskytne poskytovatel k vymezenému účelu maximálně částku 13,1 mil. Kč.

V pondělí 2. května se s postupem prací na zavěšené bezbariérové lávce přes Labe seznámili za účasti vedení města Čelákovic a zhotovitele stavby, společnosti Eurovia CS, předseda vlády ČR Petr Fiala, ministr dopravy Martin Kupa a generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Rada města schválila smlouvy o dílo na vybudování komunikace v ulici U Mostu, odvodnění a rekonstrukci komunikací v ulicích S. K. Neumanna a Bratří Čapků, interiér týkající se atypických prvků v novostavbě Městského domu dětí a mládeže a obnovu vodohospodářské infrastruktury v Jiřině – 4. etapa. Radní schválili Vyjádření města č. 1/2022 k akci „Cyklostezka Nymburk – Lysá nad Labem – Čelákovice“, kterou připravuje Středočeský kraj.

Radní města vzali na vědomí usnesení Krizového štábu města Čelákovic ze dne 2. května č. 5, přičemž pobytové oprávnění má na území města 421 osob, z nichž je 66 % žen a 38 % osob mladších 18 let. V mateřských školách je začleněno 7 dětí, v základních školách je začleněno 65 žáků. Od 2. května byl zahájen v Mateřské škole Čelákovice, Rumunská 1477, příspěvková organizace, zkušební provoz adaptační skupiny, a to od 7 do 12 hodin.

6.5.2022 9:41:25 | přečteno 390x | marie.vavrova
 
Město Čelákovice
load