ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Zpráva ze schůze Rady města č. 7/2023 konané dne 21. března

Habrovec

Členové Rady schválili smlouvu o dílo na revitalizaci zeleně v ulici Sedláčkově. Okrasné třešně byly vysazeny v ulicích Sedláčkově a Masarykově mezi lety 2006 až 2010. Stromy přestaly prospívat a postupně odumírají. Nově zde bude vysazen habrovec habrolistý, který lze na rozdíl od okrasných třešní ošetřovat řezem a je tak možné ovlivnit výšku nasazení koruny a její celkový tvar.

Uvedený druh stromu by v místních podmínkách neměl trpět a byl vybrán dle Městského standardu plánování, výsadby a péče o uliční stromořadí jako významného prvku modrozelené infrastruktury pro adaptaci na změnu klimatu, který platí na území hlavního města Prahy. Postupně bude odstraněno v několika etapách všech 20 dřevin. V první etapě, která bude probíhat v Sedláčkově ulici, bude vyměněno šest stromů. Zhotovitelem zakázky bude společnost SUPER SAN.

Rada města schválila uzavření veřejnoprávní smlouvy o poskytnutí dotace/příspěvku na poskytování sociální služby na rok 2023. Poskytovatelem dotace je Středočeský kraj, příjemcem dotace Pečovatelská služba Čelákovice, příspěvková organizace. Dotace je stanovena ve výši 2,997 mil. Kč.

24.3.2023 11:31:22 - aktualizováno 24.3.2023 14:28:24 | přečteno 332x | marie.vavrova
 
Město Čelákovice
load