ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Zpráva ze schůze Rady města č. 8/2023 konané dne 4. dubna

Hřbitov

Rada města schválila smlouvu o dílo na plnění veřejné zakázky malého rozsahu s názvem „Čelákovice – starý hřbitov – mlatové cesty“. Práce provede společnost STAPRINC. Prostor projde postupnou revitalizací. Poslední pohřeb zde byl realizován v roce 1961. Formálně byl hřbitov zrušen v roce 1978. V parku proběhne výsadba zeleně, část se promění v květnatou louku. Po rekonstrukci zde bude umístěn tzv. Patočkův kříž v prostoru bývalé márnice.

V rámci programu na podporu poskytovatelům sociálních služeb bylo podáno celkem 9 žádostí o poskytnutí programové dotace v úhrnné výši 599 967 Kč. Všechny žádosti posoudila komise pro bytové a sociální záležitosti. O třech dotacích rozhodli radní města, zbylých šest bude projednáno na nejbližším zasedání Zastupitelstva města. Nejvyšší možnou dotaci ve výši 150 000 Kč je navrženo poskytnout Charitě Neratovice a Rodinnému centru Routa.
Členové Rady města rozhodli o poskytnutí individuální dotace v požadované výši 45 000 Kč TJ Spartak Čelákovice na oslavy k 100. výročí stolního tenisu v Čelákovicích, které vyvrcholí v sobotu 20. května.

13.4.2023 15:48:50 | přečteno 351x | marie.vavrova
 
Město Čelákovice
load