ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Jaro/léto - Městské muzeum - tvrz, nádvoří

Zpráva ze schůze Rady města č. 9/2023 konané dne 18. dubna

RM 9/2023

U příležitosti 140 let od narození a 80 let od úmrtí čestného občana města Čelákovic Josefa Volmana v roce 2023 schválila Rada města patronaci a převzetí rodinného hrobu Josefa Volmana na veřejném pohřebišti v Žebráku a uložila zajistit opravu hrobu, jehož nájemcem se nově stane město Čelákovice.

Radní projednali doručené návrhy na udělení Výroční ceny města Čelákovic 2023 a doporučili Zastupitelstvu města udělit výroční cenu spolku Volmanova vila, z. s., za zpřístupnění nákladně a citlivě zrekonstruované funkcionalistické Volmanovy vily v Čelákovicích široké veřejnosti a za výjimečnou prezentaci města Čelákovic v tuzemsku i v zahraničí podpořenou zápisem Volmanovy vily do prestižní světové sítě Iconic Houses obsahující architektonické skvosty 20. století.
Členové Rady vzali na vědomí Střednědobou koncepci rozvoje Městského muzea v Čelákovicích 2023–2028, a to bez výhrad. Po dobu tří let do roku 2025 bude probíhat v čelákovické tvrzi celková rekonstrukce, na kterou naváže instalace nové stálé expozice muzea zaměřená na krajinotvorný příběh Čelákovicka ležícího poblíž soutoku řek Labe a Jizery.
Rada se seznámila se zápisem z jednání pracovní skupiny pro lokalitu Krátká Linva a byla informována o postupu prací při zpracování návrhu Územního plánu Čelákovic a připravovaném opakovaném veřejném projednání, které se uskuteční v první polovině června 2023.


24.4.2023 10:18:13 | přečteno 374x | jana.pezlova
 
Město Čelákovice
load