ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Léto - náměstí - kašna

Léto - náměstí - kašna

Letní slavnost u Labe

plakat 25.6.2022
Anotace:bohatý zábavní a hudební program, občerstvení, doprovodný dětský program, historické vlaky a autobusy, plavba lodí, vzpomínka na starý železniční most, ad.
Místo konání:louka u lávky
Datum konání:25.6.2022 od 13:00 do 22:00 hodin
Tematická kategorie:Hudba
Pořadatel:Kulturní dům Čelákovice, příspěvková organizace

Podrobný popis:Jízdní řády:
Historické vlaky budou nasazeny na trati mezi Praha.eu, Město Čelákovice, Město Lysá nad Labem a Město Nymburk a budou jezdit s ohledem na nízkou kapacitu trati z důvodu rozsáhlých stavebních prací v úseku Praha - Mstětice především v trase Čelákovice - Čelákovice-Jiřina - Lysá nad Labem - Nymburk. Ve vlacích bude platit jízdné dle Tarifu ČD a Tarifu PID. Nasazeny budou elektrická souprava EM 475.1 a motorová souprava M 262+M 240. Vlaky zajišťuje město Čelákovice, jedná se o mimořádné spoje, které doplní pravidelné vlaky.

Do okolí budou vypraveny historické autobusy. Cílem bude Brandýs nad Labem - Stará Boleslav a Přerov nad Labem. Zvýhodněné (zlevněné nebo bezplatné) vstupné bude platit v Oblastní muzeum Praha-Východ, Brandýs nad Labem - Stará Boleslav (hlavní budova nebo katovna), Skanzen - Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem a Městské muzeum v Čelákovicích. V Město Lysá nad Labem by měl být zajištěn přípoj mezi vlaky a autobusy do Rodinný Park Mirakulum v Město Milovice. Autobusy zajišťuje IDSK.

Po Labi bude možné v Čelákovicích bezplatně plout na lodi, nástupní místo bude u lávky přes Labe a z řeky bude možné vidět nový železniční most se zavěšenou lávkou pro pěší a cyklisty. Loď zajišťuje Stavební skupina EUROVIA CS.

Atrakce a zábava pro děti (většina v čase 13.00-18.00 hod.):
- historický kolotoč na kliku, střelnice, kreslení karikatur, pískování, ukázky psích sportů, malování na obličej, tvořílkovská dílna, výtvarná dílna a další.

Stánky s občerstvením:
- zajišťují provozovatelé Polabské Farmářské Trhy.
 
Město Čelákovice
load