ENDE

Vyhledávání

Přihlášení Cookies
Bezpečné Čelákovice

Město Čelákovice

Informační portál města a úřadu
Léto - náměstí - kašna

Léto - náměstí - kašna

NiTrioEnsemble

NiTrioEnsemble
Anotace:koncert mladého komorního souboru, zaznějí díla G. P. Telemena, A. Vivaldiho, J. A. Mozarta a dalších klasiků
Místo konání:Husův sbor
Datum konání:25.9.2022 od 17:00 hodin
Tematická kategorie:Hudba - vážná hudba
Pořadatel:Církev československá husitská

Podrobný popis:

Varhaník Ondřej Valenta a flétnistka Eva Prchalová společně působí jako duo již od roku 2012, kdy se potkali při studiu Pražské konzervatoře. Od roku 2014 spolupracují tito dva hudebníci s houslistkou Šárkou Petříkovou a od roku 2021 se zvukové a repertoárové možnosti souboru ještě rozšířily přizváním dvou dalších vynikajících hudebníků – sopranistky Kristýny Kůstkové a fagotisty Štěpána Jinka. Z původního dua se tak stal pětičlenný soubor NiTrioEnsemble.

Ondřej Valenta v minulosti vystupoval v Husově sboru při doprovodu adventních koncertů chrámového sboru Václav. Dnes je varhaníkem a regenschori při Královské kolegiátní kapitule na pražském Vyšehradě. Od roku 2021 také pedagogicky působí na Pražské konzervatoři. Koncertuje jak u nás, tak v zahraničí. Jeho vystoupení zaznamenala také Česká televize a Český rozhlas. Vedle toho rovněž publikuje odborné články.

Kristýna Kůstková už také v Husově sboru vystupovala, bylo to v prosinci roku 2013. Dnes je absolventkou studia klasického zpěvu. Byla sólistkou Dětské opery Praha, se kterou se účastnila natáčení výchovného pořadu ČT Opera nás baví. Za svého studia vystupovala se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Pardubice, vystoupila také se Štefanem Margitou, po boku Adama Plachetky a dalších sólistů Národního divadla.


 
Město Čelákovice
load